Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Pokój Przyjazny Dziecku i Rodzinie

Pokój Przyjazny Dziecku i Rodzinie

Procedura złożenia wniosku o leczenie odwykowe

Artykuły

 • Procedura złożenia wniosku o leczenie odwykowe

  Postępowanie o zastosowanie leczenia odwykowego rozpoczyna się złożeniem wniosku o leczenie odwykowe do GKRPA.
  Powyższy wniosek może złożyć każda osoba dorosła (nie musi być spokrewniona z osobą nadużywającą alkoholu, może to być sąsiad lub kolega z pracy), instytucje typu: policja, prokuratura, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, kuratorska służba sądowa, szkoła itp.

  Wniosek dotyczący skierowania na leczenie odwykowe można sporządzić na miejscu przy pomocy pracownika GKRPA lub wypełnić gotowy formularz (do pobrania na dole strony).
  Wnioski do GKRPA w Końskich można składać od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Końskich (pokój nr 1). Personalia osób zgłoszonych do GKRPA są objęte tajemnicą służbową, zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016r.).
  Po złożeniu stosownego wniosku, zarówno wnioskodawca jak i osoba zgłoszona, otrzymują drogą pocztową wezwanie na posiedzenie GKRPA w celu przeprowadzenia rozmowy motywującej do zaprzestania nadużywania alkoholu i rozpoczęcia leczenia odwykowego.

  Bliższe informacje można uzyskać na miejscu od pracownika GKRPA (W siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Końskich, ul. Armii Krajowej 22, pokój nr 1) lub telefonicznie pod numerem telefonu: 41 372 79 20.

  Czytaj Więcej o: Procedura złożenia wniosku o leczenie odwykowe