Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Pokój Przyjazny Dziecku i Rodzinie

Pokój Przyjazny Dziecku i Rodzinie

Zespół Interdyscplinarny

Menu dla: Zespół Interdyscplinarny

Artykuły

 • Finał konkursu plastycznego "Rodzina to miłość. Jakie inne wartości pielęgnuje Twoja rodzina"

  W miesiącu wrześniu br. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Końskich w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie” ogłosili konkurs plastyczny pt. "Rodzina to miłość. Jakie inne wartości pielęgnuje Twoja rodzina".Zgłoszono 102 prace plastyczne uczniów z koneckich przedszkoli i szkół podstawowych. Prace wykonane były różnymi technikami, reprezentowały wysoki poziom artystyczny zarówno pod kątem wykonania jak i prezentowanego przekazu. W dniu 19.10.2020 r. komisja konkursowa dokonała oceny nadesłanych prac biorąc pod uwagę ich zgodność z tematem i regulaminem konkursu, oryginalność prezentowanych treści, czytelność przesłania oraz pomysłowość. Spośród nadesłanych prac jury nagrodziło 10 uczniów oraz 20 uczestników zostało wyróżnionych.W związku z rozwijającą się sytuacją związaną z pandemią koronawirusa wręczenie nagród uczestnikom konkursu odbyło się za pośrednictwem szkół/przedszkoli, którym zostały przekazane nagrody i wyróżnienia.Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za tak liczny udział w konkursie.

  Czytaj Więcej o: Finał konkursu plastycznego "Rodzina to miłość. Jakie inne wartości pielęgnuje Twoja rodzina"
 • Konkurs plastyczny "Rodzina to miłość. Jakie inne wartości pielęgnuje Twoja rodzina"

  Końskie, dnia 04.09.2020r

  Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Końskich oraz Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie realizują Program Osłonowy " Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie" współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

  Jednym z działań jest konkurs plastyczny skierowany do dzieci uczęszczających do przedszkoli oraz szkół podstawowych pod hasłem "Rodzina to miłość. Jakie inne wartości pielęgnuje Twoja rodzina".

  Prace należy składać do dnia 9 października 2020 r. za pośrednictwem szkół/przedszkoli do Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Końskich ul. Armii Krajowej 22, 26 - 200 Końskie, bądź przesłać pocztą na wskazany adres z dopiskiem Konkurs plastyczny - "Rodzina to miłość. Jakie inne wartości pielęgnuje Twoja rodzina".

  Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród rzeczowych odbędzie się w miesiącu październiku 2020 r. Prace uczestników będą udostępnione dla mieszkańców na wystawie w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Końskich.

  Kliknij "Więcej" aby zobaczyć regulamin konkursu.

  Czytaj Więcej o: Konkurs plastyczny "Rodzina to miłość. Jakie inne wartości pielęgnuje Twoja rodzina"
 • Pomoc dla ofiar przemocy w rodzinie

  W związku z aktualną sytuacją w kraju spowodowaną rozprzestrzenianiem się choroby zakaźnej COVID-19 wywoływanej wirusem SARS-CoV-2

  Dbając o Państwa i nasze bezpieczeństwo konsultacje specjalistyczne z certyfikowanymi specjalistami w zakresie pomocy osobom doznającym i zagrożonym przemocą w rodzinie odbywać się będą telefonicznie pod numerem 609 308 600 w pierwszą środę, drugi czwartek i trzeci poniedziałek miesiąca.

  Czytaj Więcej o: Pomoc dla ofiar przemocy w rodzinie
 • KOMUNIKAT

  W Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Końskich dla osób, które znalazły się w sytuacji kryzysowej w związku z pandemią koronawirusa, osób objętych kwarantanną, chorych i ich rodzin uruchomiona została pomoc psychoterapeuty, interwenta kryzysowego. W każdy poniedziałek miesiąca w godzinach od 12.30 do 16.30 pod numerem telefonu 608 360 244 będzie można skorzystać z pomocy i wsparcia.

  Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji uruchomiło psychologiczną pomoc online. Osoby, które potrzebują wsparcia w trudnym czasie epidemii mogą porozmawiać z ekspertami na Skype. Należy znaleźć ich w bazie kontaktów Skype, pod nazwą - Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji. Do dyspozycji jest również telefon interwencyjny: 41 36 76 788

  Serwis Rzeczypospolitej Polskiej rekomenduje również linię wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego, jest to linia całodobowa, bezpłatna dla osób dzwoniących. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad. Telefoniczne Centrum Wsparcia działa pod numerem telefonu 800 70 2222.

  Więcej informacji można uzyskać klikając tutaj.

  Czytaj Więcej o: KOMUNIKAT