Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Pokój Przyjazny Dziecku i Rodzinie

Pokój Przyjazny Dziecku i Rodzinie

Program "Wspieraj Seniora"


Na niebieskim tle osoba starsza otoczona dłońmi, po prawej stronie napis Wspieraj Seniora

Program Wspieraj Seniora realizowany jest od października 2020 r. Ma na celu dofinansowanie gmin w zakresie realizacji usługi wsparcia na rzecz Seniorów, którzy w obowiązującym stanie epidemii zdecydują się na pozostanie w domu. Usługa wsparcia ma polegać w szczególności na dostarczeniu zakupów, zgodnie ze wskazanym przez Seniora zakresem, obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środków higieny osobistej. Program adresowany jest do osób w wieku 70 lat i więcej, które pozostaną w domu w związku z zagrożeniem zakażeniem Covid-19, w szczególnych przypadkach również do osób poniżej 70 roku życia. Realizacja usługi wsparcia w postaci dostarczenia zakupów nie przysługuje osobie, która korzysta z  usług opiekuńczych, bądź specjalistycznych usług opiekuńczych.

W ramach Programu uruchomiono specjalną infolinię dedykowaną seniorom. Dzwoniąc pod numer telefonu 22 505 11 11 osoby starsze będą mogły poprosić o pomoc realizacji zakupów.

W związku z utrzymującym się stanem epidemii na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, kierując się troską o bezpieczeństwo osób starszych, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przedłuża realizację programu „Wspieraj Seniora” w ramach Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów na I kwartał 2021 r. z ewentualną możliwością wydłużenia jego realizacji o kolejne miesiące, w zależności od sytuacji epidemicznej w kraju.

Na terenie Miasta i Gminy Końskie realizację w/w Programu kontynuuje Miejsko-Gminny  Ośrodek Pomocy Społecznej w Końskich.

Usługa wsparcia seniorów ( szczególnie osób 70 r. życia), którzy pozostaną w domu w związku z zagrożeniem zakażenia Covid-19  polega w szczególności na dostarczeniu zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, leki, środki higieny osobistej.

Koszt zakupów pokrywa Senior.

Możesz również bezpośrednio skontaktować się z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Końskich : tel. 41 372 7920 wew. 108 od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Ośrodka.

Za koordynację programu w M-GOPS w Końskich  odpowiedzialna jest Agnieszka Majchrzak zastępca Dyrektora M-GOPS w Końskich.